KategorieBaza wiedzy

Systemy POS – na własność, czy w abonamencie?

Systemy POS - na własność, czy w abonamencie?

Na własność czy w abonamencie?
Wybierz optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu
Na własność czy w abonamencie?
Wybierz optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że technologia jest nieodzownym elementem nowoczesnego biznesu. Oferowane przez nas systemy POS zaopatrzone w odpowiednie moduły i funkcjonalności, pozwalają sprawnie zarządzać wszystkimi kluczowymi procesami. Niezależnie od tego, czy prowadzisz rozbudowaną sieć, lokalną pizzerię, czy food trucka, kompleksowy program do zarządzania gastronomią zapewni Ci profesjonalną, wygodną i przejrzystą kontrolę, a także pomoże na bieżąco analizować i monitorować wyniki sprzedaży, stany magazynowe, zaopatrzenie i dostawy.

Systemy POS w abonamencie
Systemy POS na własność

Pozostaje decyzja jaką formę korzystania z systemu wybrać: kupić go na własność czy postawić na abonament. Analizując korzyści i zalety obydwu rozwiązań warto skupić się na dwóch głównych obszarach. Pierwszy to wymiar finansowy, drugi natomiast jest związany ze sposobem przechowywania danych i dostępem do nich.

System POS - kupić czy wynająć? Co się bardziej opłaca? System POS - kupić czy wynająć? Co się bardziej opłaca?

Odpowiedź na powyższe pytanie w dużej mierze zależy od tego, czy Twój lokal lub sieć lokali działa przez cały rok, czy prowadzisz biznes sezonowy. Wielu właścicieli punktów otwartych np. jedynie w okresie wakacyjnym ma wątpliwości co do wdrożenia systemu POS, a przecież dostęp do rozbudowanych funkcji kontrolnych i analitycznych jest ogromnie ważny również w takim wypadku. Nie wspominając o zdecydowanym usprawnieniu, przyspieszeniu i ułatwieniu pracy całego zespołu.

Systemy POS - najem dla firm

Abonament stanowi tutaj idealne rozwiązanie: koszt miesięczny jest mniejszy i w zależności od okoliczności możesz w dowolnym momencie zawiesić płatność licencji. Jest to korzystna opcja jeśli nie masz dalekosiężnych planów , otwierasz biznes na krótszy czas lub nie chcesz inwestować jednorazowo dużych kwot w oprogramowanie restauracyjne, ale dostrzegasz jego wagę dla skutecznego zarządzania punktem. Abonament zapewnia elastyczność, którą doceniają właściciele lokali czynnych od wiosny do jesieni.

Jednorazowy zakup systemu daje za to całkowitą swobodę, zapewnia właścicielowi komfort i poczucie stabilizacji, cały koszt jest znany w chwili zakupu, nie trzeba pamiętać o regularnym opłacaniu licencji, a załoga korzysta z rozwiązania bez ograniczeń. Dużą zaletą jest dożywotni dostęp do wszystkich wybranych na etapie zamówienia funkcji.

Różnice w dostępie do danych. Windows czy Android? Różnice w dostępie do danych. Windows czy Android?

Systemy POS - zakup na firmę
Drugim polem, na którym spotkamy różnice między opcją abonamentową a jednorazowym zakupem oprogramowania do restauracji, jest przechowywanie danych i dostęp do nich. Producenci rozwiązań opartych na opłatach abonamentowych duży nacisk kładą na mobilność, dlatego najczęściej oprogramowanie instalowane jest na tabletach lub terminalach POS, opartych o system Android, a dane przechowywane są w chmurze. Dostęp do danych możliwy jest z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem wszelkich urządzeń (smartphone, tablet, laptop) połączonych z internetem. Taki dostęp do bazy w chmurze zapewniają wiodące systemy: GoPOS i Dotykačka, nowoczesne rozwiązania o szerokiej funkcjonalności, oferowane w planach abonamentowych.

Przy jednorazowym zakupie licencji i zainstalowaniu oprogramowania na klasycznym terminalu POS z systemem operacyjnym Windows mamy pewność, że cała baza danych jest zapisana fizycznie na konkretnym urządzeniu, na naszym serwerze i tylko my mamy do niej dostęp. Wielu Klientów ceni tradycyjne rozwiązania desktopowe ze względu na bezpieczeństwo. Jednym z najbardziej popularnych systemów opartym na takiej klasycznej formie jest program FoodSoft, umożliwiający kompleksowe zarządzanie zarówno pojedynczym lokalem gastronomicznym jak i dowolnej wielkości siecią składającą się nawet z kilkuset placówek.

Systemy POS - kupić, czy wynająć?
Nowoczesne systemy POS

Mimo że wciąż jest wielu zwolenników klasycznych systemów POS to wyraźnym światowym trendem są rozwiązania chmurowe i abonamentowe, dające większą mobilność, swobodę oraz elastyczność w dzisiejszych niepewnych czasach. Ostateczny wybór formy korzystania z oprogramowania zależy tylko od Ciebie, potrzeb Twojego biznesu, wizji, planów i perspektyw na przyszłość.

Systemy POS wdrażane przez naszą firmę Systemy POS wdrażane przez naszą firmę

Foodsoft
Dotykačka
GoPOS

Zobacz, co mamy do zaproponowania

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdziesz w niej usługi wdrożenia kompleksowych rozwiązań IT.