KategorieBaza wiedzy

Kitchen Display System, czyli sprawna komunikacja między salą i kuchnią

Kitchen Display System

Oprogramowania dla gastronomii zupełnie odmieniły funkcjonowanie lokali, pracę zatrudnionej załogi oraz poziom obsługi Klientów. System KDS to jedna z tych innowacji, które przekładają się bezpośrednio na doskonałą organizację pracy i sprawny przepływ informacji między salą a kuchnią.

KDS w restauracji

Kitchen Display System występuje w dwóch wersjach: w pierwszej wszystkie przyjęte przez kelnerów dania wyświetlają się na monitorze umieszczonym w kuchni i w momencie wydania potrawy kucharz jednym kliknięciem daje znać, że danie jest gotowe, w drugiej kucharz otrzymuje informację o zamówieniu na bloczku z drukarki bonowej. Integracja z systemem POS sprawia, że nawet w czasie natężonego ruchu w lokalu zamówienia są realizowane szybko i trafiają na stół gościa natychmiast po przygotowaniu.

Sprawna komunikacja między kelnerami i kucharzami to nie tylko większy komfort pracy, optymalizacja wszystkich procesów, oszczędność czasu i wygoda, ale przede wszystkim gwarancja obsługi na najwyższym poziomie, bez pomyłek i opóźnień.

Zalety systemu KDS Zalety systemu KDS

KDS w kuchni

Zadbaj o wysokie standardy w swojej restauracji i postaw na nowoczesne rozwiązanie KDS, z którego korzystają już setki przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Automatyzacja procesu przekazywania napływających zamówień bezpośrednio do kuchni pozwala znacznie przyspieszyć i usprawnić obsługę. Kelner przyjmując zamówienie automatycznie wysyła informację do systemu, a na monitorze w kuchni pojawia się zlecenie. Kucharze mogą na bieżąco wygodnie oznaczać status zamówienia dzięki intuicyjnym ekranom dotykowym. W ten sposób obsługa sali ma stały wgląd w listę zamówień przyjętych, w realizacji oraz tych gotowych do odbioru.

Dzięki temu, że zamówienia wyświetlają się na monitorze, łatwiej wychwycić też sytuacje kryzysowe i szybko zareagować gdy w kuchni potrzebna jest pomoc, bo zamówień w trakcie realizacji jest zbyt dużo.

Istotnym elementem jest również przepływ informacji o niedostępnych pozycjach z menu. Wystarczy, że kucharz zaznaczy odpowiednie dania, a kelner już wie jakich zamówień nie może przyjąć i może zaproponować gościom inne pozycje z karty.

KDS kucharze
KDS - szef restauracji

Sprawna komunikacja między salą i kuchnią pozwala uniknąć błędów, nieporozumień i opóźnień. Tym samym nie dojdzie do sytuacji, że gość otrzyma zimne danie, bo kelner nie odebrał zamówienia z kuchni na czas. Błyskawiczny przepływ informacji, czytelność i przejrzystość systemu, wygoda korzystania z ekranów dotykowych – to wszystko sprawia, że KDS jest idealnym rozwiązaniem dla restauracji. Jeśli Twoim priorytetem jako restauratora jest zadowolenie Klientów, ich zaufanie i lojalność, na pewno zdajesz sobie sprawę, że nie tylko jakość dań przyciąga i zatrzymuje gości, ale również sprawna, bezproblemowa obsługa na wysokim poziomie.

Nowoczesne narzędzie dla rozwijającego się biznesu Nowoczesne narzędzie dla rozwijającego się biznesu

Programy gastronomiczne mają za zadanie ułatwić codzienne obowiązki i pracę zespołu, ale też podwyższać standardy obsługi. Nie od dziś wiadomo, że maszyny nie popełniają błędów, w przeciwieństwie do ludzi. W tradycyjnej formie komunikacji między salą a kuchnią kelner zapisuje zamówienie na karteczce i przekazuje ją kucharzowi. Może się zdarzyć, że załoga kuchni źle odczyta zanotowaną w pośpiechu informację lub karteczka zawieruszy się w trakcie pracy i zamówienie umknie kucharzom. To wszystko znacząco wydłuża okres oczekiwania na wydanie potrawy, goście zaczynają się niecierpliwić i często nie wracają już do lokalu. Żyjemy w czasach wiecznego pośpiechu, wielu aktywności i zadań, dlatego każdy ceni swój czas i liczy na ekspresową obsługę, zwłaszcza kiedy jest głodny!

KDS kelnerka
KDS w restauracji

System KDS nie tylko pozwala uniknąć błędów i opóźnień, ale umożliwia też doskonałe zarządzanie zamówieniami szczególnie w okresie natężonego ruchu w lokalu. W ten sposób załoga może czuwać nad realizacją zamówień w odpowiedniej kolejności i oszczędza czas, bo nie ma konieczności ciągłego przemieszczania się i sprawdzania przez kelnerów czy dania są już gotowe. Dzięki temu praca jest spokojniejsza, a goście są zadowoleni z obsługi i z pewnością będą polecać lokal swoim znajomym.

Systemy POS wdrażane przez naszą firmę Systemy POS wdrażane przez naszą firmę

Foodsoft
Dotykačka
GoPOS

Zobacz, co mamy do zaproponowania

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdziesz w niej usługi wdrożenia kompleksowych rozwiązań IT.