KategorieBaza wiedzy

Kiosk samoobsługowy – nowoczesne rozwiązanie dla punktów gastronomicznych

Gastronomia - kiosk samoobsługowy

W dzisiejszych czasach takie udogodnienia jak oprogramowanie gastronomiczne, terminal dotykowy czy programy komputerowe stosowane w hotelarstwie, stają się powoli standardem w dynamicznie rozwijających się biznesach. Jednym z najnowszych rozwiązań adresowanych do lokali gastronomicznych o dużej rotacji gości jest kiosk samoobsługowy. To nowoczesne, dotykowe urządzenie umożliwiające bezkontaktowe złożenie zamówienia przy stanowisku, bez konieczności pośrednictwa kelnera lub kasjera przy barze.

Gdzie sprawdzi się kiosk samoobsługowy? Gdzie sprawdzi się kiosk samoobsługowy?

Kiosk samoobsługowy dla gastronomii

Stanowisko do samodzielnego składania zamówień przez gości to innowacja coraz szerzej stosowana w popularnych sieciach i modnych lokalach, wszędzie tam, gdzie w tradycyjnym systemie obsługi tworzą się kolejki i opóźnienia. To rozwiązanie, które pozwala oszczędzać czas i zaangażowanie pracowników, a nawet ograniczyć liczbę zatrudnionych osób, co powoduje obniżenie kosztów. Przede wszystkim jednak kiosk samoobsługowy zapewnia sprawny przepływ informacji, gwarantuje ekipie komfort pracy, a gościom wygodę.
Aplikacja Kiosk ma wiele zalet, które docenią zarówno właściciel lokalu i załoga, jak również Klienci. Sprawdzi się w dużych, obleganych lokalach, tłumnie odwiedzanych przez gości. Wpłynie na rozładowanie ruchu, zapobiegnie tworzeniu się kolejki do kasy, usprawni realizację zamówień i przyjmowanie płatności.

W niewielkich punktach kiosk również może być świetnym wsparciem sprzedaży, a duży wybór urządzeń od wolnostojących, przez przeznaczone do powieszenia na ścianie, po nablatowe, umożliwia dopasowanie idealnego sprzętu.
W czasach tuż po pandemii koronawirusa zauważamy zwiększoną świadomość zagrożeń wynikających z codziennych kontaktów z obcymi ludźmi i wiele osób ceni bezkontaktową, bezpieczną formę samoobsługową.

Kiosk samoobsługowy w restauracji
Kiosk samoobsługowy w barze

Rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w restauracjach chętnie odwiedzanych przez obcokrajowców. Kiosk pozwala Klientowi wybrać odpowiedni język i komfortowo złożyć zamówienie. W takim wypadku znika bariera językowa i problem z komunikacją z gośćmi z zagranicy. Klienci na pewno docenią nowoczesne podejście restauratora, wygodę i bezproblemową, bezbłędną obsługę.

Wygoda dla pracowników i gości restauracji Wygoda dla pracowników i gości restauracji

Kiosk zintegrowany z systemem POS umożliwia łatwe złożenie zamówienia na dotykowym ekranie. Klient ma podgląd dostępnych pozycji z menu oraz cen, może swobodnie komponować i modyfikować swój zestaw, a nawet wprowadzić kod promocyjny (w zależności od indywidualnych ustawień) .

Zamówienie przyjęte i opłacone w kiosku trafia automatycznie do systemu POS, drukarek bonowych i monitorów KDS, dlatego kucharze mogą sprawnie przygotowywać i wydawać kolejne dania, bez przestojów i nieporozumień.

Rozwiązanie w znacznym stopniu usprawnia pracę, eliminuje błędy przy przyjmowaniu zamówień przez osobę fizyczną, przyspiesza obsługę i poprawia zadowolenie gości.

Systemy POS wdrażane przez naszą firmę Systemy POS wdrażane przez naszą firmę

Foodsoft
Dotykačka
GoPOS

Zobacz, co mamy do zaproponowania

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdziesz w niej usługi wdrożenia kompleksowych rozwiązań IT.